סדרת היסטוריה

סדרת היסטוריה

אוסף ספרי ההיסטוריה של אופוס כולל את-

"אימפריות הים"- הקרב הסופי על השליטה בים התיכון  1580-1521 , החל מ-1453 כאשר קונסטנטינופול נפלה בידי העות'מאנים, הם החלו לתכנן את השליטה בים התיכון. לאחר ההשתלטות ב-1521 כל הים התיכון נפרש בפניהם, בעזרת סיוע מבעלי ברית בצפון אפריקה הם הטילו את חתתם על כל דרום אירופה. רק האימפריה הספרדית באותה תקופה הייתה יכולה להתמודד מולם. הספר מתאר את האירועים המסעירים שהיו באותה תקופה וכתוב סגנון שיתאים למעריצי ברברה טוכמן.

"קו בחול"- בשנת 1916 שני גברים - סייקס ופיקו חילקו את מה שעתיד להיכבש מהאימפריה העות'מאנית במסופוטמיה, סוריה ופלשתינה בין בריטניה וצרפת, הדבר היחידי שהם לא חשבו עליו, זה מה תהיה תגובת הילידים המקומיים... הספר מתאר את מה שקרה החל מאותו זמן ועד הקמת ישראל. כיצד קרה שפייסל שהיה אמור למלוך בסוריה מצא את עצמו מולך על עיראק במקום? האם אכן הצרפתים עזרו ל"לחי" לבצע פיגועים נגד הבריטים? תשובות לשאלות האלו ועוד ניתן למצוא בספר המרתק הזה.

"מלאכים בשמיים"-  ב-1948 הוקמה מדינה חדשה- ישראל, שאויימה מיד עם הקמתה בפלישה על ידי חמישה צבאות, מהם שלושה שאומנו על ידי הבריטים (ונתמכו על ידם), למדינה הצעירה לא היה ממש כוחות צבאיים להתמודד איתם, למזלה- החלו להגיע מחוץ לארץ מתנדבים בוגרי מלחמת העולם השנייה, אלו היו אנשים שלמרות שחשבו שהמלחמות שלהם מאחוריהם הסכימו להגיע ולעזור, חלקם קיבלו איומי מאסר מארצותיהם, אבל למרות זאת החליטו להגיע. הספר מתמקד בטייסים שהגיעו לארץ לעזור למדינה שבעיקר הצליחה לקנות מטוסים באיכות גרועה (לפחות בשלבים הראשונים) להתמודד מול הצבאות שעלו עליה בכמותם, מצויידים בנשק טוב יותר. הספר נכתב במקור על ידי מייק פלינט,בנו של אחד מהטייסים- מיטשל פלינט, שלאחר מכן פנה לסופר רוברט גנדט וביקש ממנו לכתוב מחדש את הספר לזכר אביו.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר