המסע של הליצן

המסע של הליצן

הרפתקאותיו של פיץ-אביר הרואה למרחק וחברו המסתורי הידוע בשם הליצן ממשיכים בספר ההמשך ל"הרוצח של הליצן". אבל "משימתו של הליצן" הוא הרבה יותר מספר המשך. במשיכת מכחול של קורי הדמיון, המוכרים היטב לקוראיה של רובין הוב, היא טווה סיפור מכל אשר התרחש בעבר, חושפת סודות נסתרים וקנוניות מזעזעות שמטילות צל אפל על ההיסטוריה של פית ושל עולמו – צל אשר כעת מאיים להאפיל גם על תקוות העתיד.

לפני זמן רב, פיץ והליצן שינו את העולם, החזירו את קסם הדרקונים והבטיחו את עתיד שושלת הרואים למרחק ויציבות הממלכה. או כך הם חשבו. אבל עכשיו הליצן גוסס, פצוע בעקבות מפגשו עם האנשים החיוורים, אשר תוכניותיהם לשלוט בעולם תלויים על הכוחות שהליצן חולק עם בתו של פיץ.

כתוצאה מבריאותו הכושלת של הליצן, ומעורב בניגוד לרצונו בקנוניות חצר המלכות, פיץ מתרשל בתפקידו... וברגע נוראי אחד, עולמו מתפורר כאשר בתו האהובה נחטפת בידי אותם אנשים שרוצים להשתמש בה כפי שהשתמשו בעבר בליצן – ככלי נשק.

אבל פיץ-אביר הרואה למרחק נושא כמה כלי נשק באמתחתו. בעורקיו זורם הקסם העתיק. ועל אף שכישורי הרוצח שלו התעמעמו עם השנים. מיומנויות כאלו, לאחר שלמדו אותם, לא נשכחות כה בקלות.

"ספר פנטזיה כפי שהוא צריך להיכתב". ג'ורג' ר. ר. מרטין

כתוב ביקורת על הספר