עידן דרקולה

עידן דרקולה

 

עידן חדש ופראי הגיע...
השנה היא 1888. המלכה ויקטוריה נישאת בשנית, ובן זוגה החדש הוא הנסיך הוואלאכי הידוע בשם הרוזן דרקולה. יותר ויותר אזרחים בממלכה הבריטית בוחרים מרצונם החופשי להפוך לערפדים, ומכל רחבי אירופה נוהרים ערפדים ללונדון כדי להצטרף לשלטון דרקולה החדש.
 
בסמטאות האפלות של ווייטצ'אפל, רוצח אלמוני משחית ללא היכר את גופן של זונות ערפדיות באזמל המצופה כסף טהור. העיתונות מוצפת דיווחים מזועזעים על אחד מהרוצחים הסדיסטיים ביותר שידעה אנגליה מימיה, ומועדון דיוגנס, המשטרה החשאית של ממשלת בריטניה, שולח את סוכנו צ'רלס בוריגרד לדלוק אחריו. אליו מצטרפת ז'נבייב דיודונה, הערפדית בעלת נעורי הנצח, והשניים פותחים בחקירה, שהולכת ומסתבכת כשגורמים שונים בוחשים בקלחת, וכל אחד מהם מנסה לרתום את החקירה למטרותיו הפוליטיות שלו.
 
קים ניומן רקח סיפור עשיר, המשלב סאטירה פוליטית, גותיקה, אימה והיסטוריה אלטרנטיבית, שבו שלל דמויות מפורסמות נפגשות בלונדון של המאה ה-19: ד"ר ג'קיל וד"ר מורו עורכים ניסויים על ערפדים מתים, אוסקר ויילד ממשיך לבקר הצגות כערפד גנדרן, ופרסונות נוספות עורכות הופעות אורח מפתיעות.
 
"זוהי הפגנה שאפתנית של כוח, וירטואוזיות וכישרון - והיא נוחלת הצלחה מדהימה"
The Times
 
"זה היה המאש-אפ הראשון של ספרות יפה, היסטוריה וערפדים, וכעת, בעולם שבו יש ערפדים בכל מקום, הוא עדיין הטוב ביותר, ונשיכתו חדה כבראשונה. המשחק הפסיכולוגי והקומנטציה של ניומן מרהיבים. קריאת חובה".
– ניל גיימן
 
"סטיבן קינג מניח שאנחנו שונאים ערפדים; הערפדים של אן רייס מאפשרים לנו לאהוב אותם בבטחה, משום שהם שונאים את עצמם; ואילו קים ניומן חושד שרובנו חיים לצדם... עידן דרקולה הוא הדוח האולטימטיבי על הזן הפרה-מודרני הזה, האל-מתים בעלי האובססיה העצמית".
– New York Times

 

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר