זיכרון האור - א

זיכרון האור - א

תרגום - צפריר גרוסמן

"ויגיעו אותם הימים, כפי שהגיעו בעבר וכפי שיגיעו שוב, שבהם נחה האפלה על הארץ וכבדה על לב האדם, הצמחים הירוקים קמלו והתקווה מתה" – מחזור הדרקון.
 
בשדה מרילור מתאגדים שליטי ממלכות העולם למען רנד אל'תור, או שמא כדי לעצור את תוכניתו המטורפת לשבור את חותמי כלאו של אדון האופל ולשחרר אותו – מעשה שיכול לסמל את ירידתו הסופית לתהומות הטירוף או את תקוותם האחרונה של בני האדם. אגווין, כס האמירלין, עומדת בראש המתנגדים ונחושה בדעתה למנוע ממנו לעשות זאת בכל מחיר.
 
באנדור כובשים הטרולוקים את קאמלין ומחריבים אותה עד היסוד. מממלכת ארפל לא נותר דבר וארצות הגבול הבאות הפכו לקו החזית. צבא טרולוקים אדיר שנאסף במשך מאות שנים פולש אל ממלכות האדם, ואין כוח המסוגל לעצור אותם. צבא האנושות נלחם בארבע חזיתות, כל אחת מסוכנת יותר מן האחרת.
 
בעולם הזאבים נאבק פרין בטובח, קוטל הזאבים, היוצא כעת לפגוע ברנד אל'תור. מאט קוטון נודד לאבו דאר כדי לבקר את אשתו טואון, הקרויה כעת פורטואונה, קיסרית הסינצ'נים, ולהוביל את צבא הסינצ'נים, אך הוא עדיין אינו יודע אם יילקח להילחם בצל לצד האנושות או שמא תעדיף הקיסרית להפנות עורף לקרב האחרון כדי להשתלט על יבשת סינצ'ן שנכבשה בידי כובש זר.
 
האנושות עומדת על סף תהום, והתוצאה תיקבע בשאיול גאל. כישור הזמן סובב, והעידן מגיע לסיומו. הקרב האחרון יקבע את גורל העולם...
 
במשך יותר מעשרים שנה ריתקה סדרת "כישור הזמן" יותר מארבעים מיליון קוראים ותורגמה ליותר משלושים ושתיים שפות. זיכרון האור מסיים  את הסדרה המופתית. ברנדון סנדרסון, סופר רבי מכר בזכות עצמו, כתב על-פי הרשומות המפורטות שרוברט ג'ורדן הותיר לאחר מותו בשנת 2007, וסיים את החיזיון המפואר שעמד כל העת לנגד עיניו.
 
"זיכרון האור" הוא הספר השלישי והאחרון בטרילוגיית "זיכרון האור" ומסיים את סאגת "כישור הזמן". הספר שהה עשרות שבועות בראש רשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס.
 

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר