תשוקה

תשוקה

זהו אינו סיפור רומנטי, זהו סיפור על רומנטיקה.

בשנים הסוערות של המהפכה הצרפתית ומלחמות נפוליאון, שלושה משוררים – ביירון, שלי וקיטס – קוראים תיגר על אירופה השמרנית והרציונלית. בתקופה שבה ההיגיון הקר מושל בעולמה התרבותי של אירופה, קמים שלושתם, חדורי אמונה עזה בכוחו של היחיד לשנות ובכוחה של השירה הרומנטית - הנולדת בלב ולא בראש - ומבשרים את תחילתה של מה שתיקרא "התנועה הרומנטית". שלושתם ישנו את העולם.
ארבע נשים, כל אחת מרקע שונה לחלוטין, קשורות אל אותם משוררים בגורל מסעיר. מרי שלי: בתם המחוננת של הורים מחוננים, שהתשוקה מובילה אותה לגלות, לאובדן ולתהילה יוצאת דופן. ליידי קרוליין לאמב: האישה שנולדה למשפחה עשירה ממעמד האצולה, והמסכנת הכול למען הרומן הגדול עם לורד ביירון. פאני ברון: מילדות שקטה בעולם המעמד הבינוני היא עוברת שינוי – וזוכה בתהילת נצח – לאחר מפגש טורד מנוחה עם גאוניותו של ג'ון קיטס. אוגוסטה לי: קרובת המשפחה הענייה והצנועה של לורד ביירון, שמוצאת את עצמה מפרה את הטאבו החמור מכולם.
הררי מילים ואלפי עמודים נכתבו על חייהם של שלושת הגאונים הללו, יחד ולחוד, שחייהם היו יוצאי דופן וסוערים כשירתם. אך עד רומן זה מעולם לא נתנה ההיסטוריה את דעתה על הנשים שאהבו אותם – אהבה סוערת, שערורייתית וטרגית.

"נפלא – עשיר, אמין ויפהפה".
טרייסי שבליה, מחברת רב-המכר "נערה עם עגיל פנינה"

"ספר שלא ניתן להניחו מהיד, המבוסס על מחקר מקיף במידה מרשימה. איכויותיו האפיות, המשלבות קולות רבים, מתמזגות לכדי יצירה מרתקת ומפתה".
גארדיאן

על המחבר
ג'וד מורגן הוא שם העט של טים ווילסון, אשר הוציא לאור יותר מ-25 ספרים. הוא גדל וחי בפטרבורו, על גבול אזור הביצות.