מעבר

מעבר

ג'ואנה לאנדר, פסיכולוגית המקדישה את חייה למעקב אחר המוות, מצטרפת למחקר המבצע הדמיה של סף המוות, בתקווה לשחזר את החוויות שחווים אנשים לפני מותם.

גואנה, המסורה למטופליה שחוו חוויות על סף המוות, יודעת כי השתתפותה במחקר תקרב אותה לפענוח התעלומה הגדולה, או תגרום לה ליפול קורבן לאימה ולאבדון. דר רייט, שותפה למחקר, משוכנע כי חוויית סף המוות היא מנגנון הישרדותי, וכי ברגע שהממסד הרפואי יצליח להבין כיצד פועל התהליך, ניתן יהיה לעכב את תהליך הגסיסה ואולי אף לגרום לו להיות הפיך.

אלא שהניסוי מחייב את משתתפיו לשלם מחיר אישי כבד, וכאשר הוא נקלע לסכנת ביטול בשל כך, נאלצת גואנה לקחת בו חלק פעיל. החוויות שלה במהלך הניסוי מרתקות אותה עד כדי כך, שהיא חייבת להתנסות בהן שוב ושוב. היא חייבת לגלות מהו המקום המוכר כל כך שאליו נקלעה, המקום שזיכרונו ממשיך לרדוף אותה ללא-הרף. ובכל פעם שהיא מוצאת עצמה שם, תחושת האימה הולכת וגוברת, משום שפן מסוים בתודעתה יודע מדוע היא חשה שהמקום כה מוכר לה, ומדוע תחושת האימה שהיא מתנסה בה מוצדקת בתכלית....

בדיוק בשעה שהקורא סבור שהוא יודע במה מדובר, ויליס מסיטה אותו לכיוון שונה ומנחיתה את ההפתעה הגדולה מכולן, המנפצת לחלוטין את כל השערותיו

מעבר הוא ספר בלתי נשכח, המשכיל לשלב דריכות ומתח עוצר נשימה עם חדשנות טכנולוגית ומדעית, באופן בו איש לא כתב אי-פעם.

המדע מעולם לא היה כה רוחני, הרוחניות לא הייתה כה קרובה להוכחה.

הרומנים והסיפורים הקצרים שפרסמה קוני ויליס זיכו אותה במספר רב של פרסים ספרותיים. בין ספריה הנוספים: ספר יום-הדין, מלבד הכלב והמשכוכית.