ירושת בולין

ירושת בולין

השנה היא 1539, ואן מקליבס מכינה עצמה לנישואים עם אחד מהגברים המשפיעים ביותר באירופה, הנרי השמיני, מלך אנגליה.
 
למרות כס המלכות הנרי אינו הגבר שאן חלמה להינשא לו - אדם שביטל את נישואיו הראשונים במחיר מלחמה בכנסייה, וערף את ראשה של אשתו השנייה - אך מצבה אינו מאפשר לה לסרב. וכך היא מוצאת עצמה בארץ זרה לה בשפתה ובמנהגיה, עם בעל שחוסר חיבתו אליה ידוע לכול ותשומת לבו נתונה לאחת ממשרתותיה, קתרין האוורד.
 
קתרין, צעירה קלת דעת ויפהפייה, מקבלת פקודה ברורה ממשפחתה השאפתנית לפלס את דרכה אל כס המלכות דרך חדר המיטות, אך יועצתה ובת משפחתה, ג'יין בולין האמורה לסייע לה, נרדפת על-ידי עברה שלה, עבר שהוא ירושת בני בולין - עבר של חשד, בגידה ומוות.
 
סיפוריהן של שלוש הנשים הצעירות, המנסות לשרוד בחצר המלוכה המסוכנת וההפכפכה ביותר באירופה בתקופה של מהפך דתי ואי-ודאות פוליטית, נכרכים יחד לרומן רגיש ומרתק ומהווים את ספרה הרציני והחשוב ביותר של פיליפה גרגורי עד כה.
 
"גרגורי מעירה לחיים את המראות, הריחות, המרקמים והנופים הרגשיים של אנגליה במאה השש-עשרה".
קייט מוס, פייננשל טיימס
 
פיליפה גרגורי כתבה את רבי-המכר בת בולין האחרת והשוטה מחצר המלוכה. היא סופרת ושדרנית ברדיו ובטלוויזיה ובעלת תואר דוקטור בספרות המאה השמונה-עשרה מאוניברסיטת אדינבורו. הרומנים ההיסטוריים שכתבה זיכו אותה בשבחים רבים ומיקמו אותה בצמרת רשימת רבי-המכר של הניו יורק טיימס. כיום היא חיה עם משפחתה בצפון אנגליה.

כתוב ביקורת על הספר